Tempo Hanseat – Technisches Hilfswerk (Niemcy)

Tempo Hanseat to trójkołowy pojazd dostawczy, produkowany w latach 1948-1956. Historia trójkołowców marki Tempo sięga roku 1928, kiedy to wprowadzono w życie ustawę, według której do prowadzenia dostawczych pojazdów o mniej niż czterech kołach i pojemności silnika nie większej niż 200 cm3, niepotrzebne było posiadanie prawa jazdy. Spowodowało to znaczny popyt na tego rodzaju pojazdy. Model Hanseat to unowocześniona wersja wcześniej produkowanego modelu A400. Produkowano go w dwóch odmianach – z rozstawem osi wynoszącym 2870 i 3170 mm. Pojazd napędzany był przez jednocylindrowy silnik o pojemności 197 cm3 i mocy 13 KM. Ładowność Hanseata wynosiła 750 kg.

Technisches Hilfswerk (THW) jest niemiecką instytucją zarządzania kryzysowego, podległą rządowi federalnemu. THW zajmuje się udzielaniem pomocy w przypadku katastrof, wypadków masowych czy innych nagłych zdarzeń o dużej skali. Formacja ta wspiera także straż pożarną i policję (ze względu na odpowiednie przeszkolenie funkcjonariuszy i zaplecze techniczne) w przypadkach klęsk żywiołowych, takich jak powodzie czy burze (usuwanie powalonych drzew, zabezpieczanie osuwisk itp.). O ile jednak wezwanie ma charakter niekomercyjny, z pomocy THW może skorzystać właściwie każda osoba na terenie Niemiec. Formacja liczy ok. 1200 zatrudnionych funkcjonariuszy i ok. 80000 ochotników.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Schuco. Model posiada skrętne przednie koło, otwierane drzwi oraz zdejmowaną pokrywę paki. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *