Ford Transit V – Fondation Urgences Santé (Szwajcaria)

Ford Transit piątej generacji to samochód osobowo-dostawczy produkowany w latach 2000-2013. W 2001 samochód zdobył tytuł Van of the Year, a w 2006 przeszedł gruntowną modernizację. Wersja przedliftowa dostępna była z silnikami diesla o mocy od 70 do 144 KM. Transita produkowano w kilkudziesięciu wersjach nadwoziowych, z napędem przednim, tylnym bądź na obie osie.

Fondation Urgences Santé to szwajcarska fundacja zdrowia publicznego, funkcjonująca na terenie kantonów Vaud oraz Neuchâtel. W ramach swojej działalności zarządza ona numerem alarmowym (144), telefonicznym centrum lekarzy dyżurnych (CTMG), a także mobilnym zespołem pomocy społecznej (EMUS) ) dla terytorium Vaud. Jako pogotowie ratunkowe zatrudnia pracowników służby zdrowia i opieki społecznej, jest ekspertem do spraw zarządzania kryzysowego oraz oferuje usługi praktycznie w każdej płaszczyźnie usług medycznych dla ludności.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model posiada skręcane przednie koła oraz otwierane drzwi. Dołożyłem do niego własnoręcznie wykonane, szwajcarskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *