BMW 325i – Guardia Civil (Hiszpania)

BMW serii 3 trzeciej generacji, oznaczone przez producenta kodem E36, to samochód osobowy klasy średniej, produkowany w latach 1990-1999. Auto oferowane było jako czterodrzwiowy sedan oraz pięciodrzwiowe kombi. E36 dostępne było z benzynowymi silnikami o mocy od 102 do 321 KM oraz z jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 90 do 143 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na tylną oś.

Guardia Civil to hiszpańska paramilitarna formacja stanowiąca część Sił i Korpusów Bezpieczeństwa Państwowego Królestwa Hiszpanii (Fuerzas y Cuerpos de Seguridad del Estado del Reino de España). Guardia Civil odpowiada przede wszystkim za kontrolę nad bronią i materiałami wybuchowymi, pozamiejskim ruchem drogowym (poza wspólnotami autonomicznymi, które mają swoje jednostki powołane w tym celu), bezpieczeństwem fiskalnym, nadzór nad traktami komunikacyjnymi, portami i lotniskami oraz ochronę środowiska naturalnego.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model posiada otwieraną klapę bagażnika. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, hiszpańskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *