Peugeot P4 – Service départemental d’incendie et de secours de la Meuse (Francja)

Peugeot P4 to lekki samochód terenowy, zaprojektowany na potrzeby armii francuskiej. Konstrukcyjnie samochód wywodzi się od Mercedesa klasy G, jednak silniki oraz wyposażenie pochodzą od Peugeota. Auto produkowane było z 79-konnym silnikiem benzynowym oraz 70-konnym dieslem.

Service départemental d’incendie et de secours de la Meuse to formacja zawodowej straży pożarnej we francuskim departamencie Meuse (Moza). Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Podobnie jak każdy SDIS we Francji, również ta formacja posiada numer identyfikacyjny – w tym przypadku jest to 55.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Solido. Model nie posiada otwieranych elementów. Mój egzemplarz został poddany niewielkiej waloryzacji w postaci pomalowania odbłyśników reflektorów oraz dołożenia tablic rejestracyjnych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *