Ford Mustang GT – California Highway Patrol (USA)

Ford Mustang szóstej generacji to sportowy samochód osobowy klasy średniej, produkowany od 2014 do chwili obecnej. W 2017 model został poddany faceliftingowi. Samochód oferowany jest jako dwudrzwiowe coupe oraz dwudrzwiowy kabriolet. Auto oferowane jest z benzynowymi silnikami o mocy od 290 do 533 KM. Skrzynia biegów może być manualna lub automatyczna, natomiast napęd jest przekazywany na tylną oś.

California Highway Patrol (CHP) to organ policji drogowej i stanowej w stanie Kalifornia. Oprócz zadań związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego, CHP zajmuje się m.in. ochroną ważnych budynków (np. Kapitolu Stanu Kalifornia). Formacja posiada jednostkę SWAT, wiele jednostek antynarkotykowych oraz jednostek K-9 (psów policyjnych). California Highway Patrol jest największym organem policji stanowej w USA – zatrudnia blisko 11000 funkcjonariuszy. Główna siedziba organizacji znajduje się w Sacramento.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury w skali 1:46, wyprodukowanej przez firmę Kinsmart. Lista prac obejmowała usunięcie oryginalnego malowania, a także wykonanie i nałożenie kalkomanii oraz tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *