Land Rover 88 Series II – Bomberos de Barcelona (Hiszpania)

Land Rover Series II to seria samochodów osobowych, produkowanych w latach 1958-1961. Auto oferowane było jako dwu- i czterodrzwiowy SUV oraz dwudrzwiowy pickup. Oznaczenie 88 oznacza długość pojazdu w calach (produkowana była również dłuższa, 109-calowa odmiana). Samochód dostępny był z dwoma silnikami benzynowymi oraz jedną jednostką diesla (wszystkie silniki były czterocylindrowe). Skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na obie osie. Następcą modelu został Land Rover Series III.

Bomberos de Barcelona to hiszpańska formacja straży pożarnej, operująca w Barcelonie – stolicy Katalonii. Została ona założona w 1833. Obecnie w ramach formacji funkcjonuje siedem jednostek straży pożarnej.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez firmę Salvat. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, hiszpańskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *