Chevrolet Celta – Departamento Estadual de Trânsito (Brazylia)

Chevrolet Celta to miejski samochód osobowy, produkowany w latach 2000-2015. W latach 2006 i 2011 model poddawany był restylizacjom. Auto oferowane było jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback oraz czterodrzwiowy sedan (Chevrolet Prisma). Model dostępny był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 59 do 85 KM. Skrzynia biegów była pięciobiegowa, manualna, a napęd przekazywany był na przednią oś. Następcą modelu Celta w gamie Chevroleta został model Onix.

Departamento Estadual de Trânsito (DETRAN) to brazylijska agencja, której zadaniem jest m.in. sprawdzanie kompetencji kierowców, wykonywanie testów psychologicznych i motorycznych kandydatów na kierowców, wydawanie praw jazdy czy nadzór nad transportem drogowym (także pod kątem prawidłowości dokumentacji).

Prezentowany model to miniatura wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w serii Veículos de Serviço do Brasil (Pojazdy służbowe Brazylii), która ukazała się w Brazylii w 2012. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem brazylijskie tablice rejestracyjne, które wykonałem własnoręcznie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *