Škoda Octavia II Scout – Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje (Czechy)

Škoda Octavia drugiej generacji to samochód osobowy klasy kompakt produkowany w latach 2004-2013. W 2008 samochód przeszedł facelifing zmieniający m.in. wygląd przednich i tylnych reflektorów, atrapy chłodnicy oraz zderzaków. Auto dostępne było jako pięciodrzwiowy liftback oraz pięciodrzwiowe kombi. Skrzynia biegów mogła być manualna, automatyczna lub półautomatyczna. Napęd przenoszony był na przednią bądź obie osie.
Wersja Scout była uterenowioną wersją modelu. Z zewnątrz wyróżniały ją plastikowe nakładki spodu nadwozia oraz powiększony o 30 mm prześwit. Samochód wyposażony był w napęd na cztery koła.

Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje (Pogotowie ratunkowe kraju morawsko-śląskiego, ZZS MSK) jest służbą państwowego pogotowia ratunkowego w kraju morawsko-śląskim – jednej z 14 jednostek terytorialnych Czech. Formacja składa się z sześciu oddziałów powiatowych (Ostrava-město, Bruntál, Opava, Karviná, Nový Jičín i Frýdek-Místek), w skład których wchodzą 32 oddziały wyjazdowe. Służba posiada także oddział lotniczego pogotowia ratunkowego.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Abrex. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, czeskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *