KamAZ-43118 – Pozharno-spasatel’naya sluzhba (Rosja)

KamAZ-43118 to duży samochód ciężarowy, produkowany od roku 1995. Stanowi on następcę modelu KamAZ-43114. Początkowo model ten wyposażany był w silnik wysokoprężny o mocy 260 KM, obecnie moc została zwiększona do 300 KM. Model oferowany jest w rozmaitych wariantach nadwoziowych – różnych zabudowach strażackich, jako wywrotka, ciężarówka z platformą, cysterna paliwowa, żuraw terenowy czy nawet armatka wodna i nośnik mostów pontonowych. Skrzynia biegów jest dziewięciostopniowa, manualna, natomiast napęd przekazywany jest na wszystkie koła (6×6). Prędkość maksymalna KamAZa-43118 wynosi 90 km/h.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez Avtoistoriya (AIST, Автоистория). Model wyposażony jest w uchylną kabinę. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, rosyjskie tablice rejestracyjne. Do mojej kolekcji miniatura trafiła dzięki Szymonowi z Muzeum 1:43, za co serdecznie dziękuję.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na KamAZ-43118 – Pozharno-spasatel’naya sluzhba (Rosja)

  1. zbiniu pisze:

    Przepiękny , ale cena pewnie też. Jest dostępny na rynku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *