Peugeot 404 – Préfecture de police de Paris (Francja)

Peugeot 404 to samochód osobowy klasy średniej produkowany w latach 1960 – 1988. Samochód dostępny był w różnych wersjach nadwoziowych – sedan, kombi, pickup, kabriolet oraz coupe. Auto oferowane było z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 oraz z jednostką diesla o pojemności 1,9 litra. Skrzynia biegów była manualna, bądź – opcjonalnie – automatyczna. Napęd przenoszony był na tylną oś. We Francji produkcję 404 zakończono w roku 1975, ale ze względu na jego popularność w krajach rozwijających się, był on produkowany za granicą na francuskiej licencji aż do roku 1988.

Préfecture de police de Paris (Prefektura Policji w Paryżu) to francuska formacja policyjna podległa pod tamtejsze MSW, pełniąca rolę koordynacyjną wobec sił bezpieczeństwa na terenie Paryża oraz podmiejskich gmin Hauts-de -Sine, Seine-Saint-Denis i Val-de-Marne. W celu utrzymania porządku publicznego, formacja ściśle współpracuje z Police Nationale i Gendarmerie Nationale, do zdarzeń dysponując własne siły i środki, bądź korzystając z pomocy pozostałych dwóch służb. Ponadto Prefektura pełni rolę policji sądowej oraz ruchu drogowego. Siedziba formacji kilkakrotnie padała celem ataków terrorystycznych – ostatni raz w październiku 2019, kiedy to uzbrojony napastnik zabił w jej wnętrzu cztery osoby.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez firmę Atlas w serii modeli Police Cars. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *