Škoda 1203 – Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy (Czechosłowacja)

Škoda 1203/TAZ 1500 to produkowany w latach 1968-1999 samochód dostawczo-osobowy. Auto było dostępne jako furgon, mikrobus, van, ambulans oraz z nadwoziem skrzyniowym. Škoda 1203 oferowana była z benzynowymi silnikami 1,2 oraz 1,4 l, o mocy odpowiednio 51 i 57 KM. Skrzynia biegów była manualna, cztero- lub pięciobiegowa, a napęd przenoszony był na tylną oś.

Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy (ZZS HMP) to formacja pogotowia ratunkowego, funkcjonująca od 1857 w stolicy Czechosłowacji i Czech – Pradze. Obecnie zapewnia ona pomoc medyczną blisko 1300000 mieszkańcom miasta. Na terenie Pragi funkcjonuje 35 zespołów wyjazdowych stacjonujących w 22 bazach terenowych. Służba posiada także oddział lotniczego pogotowia ratunkowego.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Abrex. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, czechosłowackie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź do Škoda 1203 – Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy (Czechosłowacja)

  1. tom pisze:

    Piękny model. Co do tablic, to proszę sprawdzić na zdjęciach w internecie (najlepiej z ówczesnych filmów/seriali), czy przypadkiem pojazdy służbowe nie posiadały w Czechosłowacji żółtych tablic rejestracyjnych. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *