Chevrolet Veraneio – Serviço de Atendimento Móvel de Urgência (Brazylia)

Chevrolet Veraneio to samochód osobowy typu SUV produkowany przez brazylijski oddział Chevroleta w latach 1964-1994. Auto powstało na bazie modelu Suburban, miało cztero- bądź pięciodrzwiowe nadwozie oraz mogło pomieścić do 9 osób. Głównym powodem sukcesu Veraneio na rynku brazylijskim była adaptacja tego modelu jako radiowozu policyjnego oraz karetki pogotowia, ponieważ był to jedyny pojazd o takim nadwoziu produkowany w kraju. W gamie modelowej został zastąpiony przez model Blazer.

Serviço de Atendimento Móvel de Urgência (SAMU) to brazylijskie pogotowie ratunkowe. W Brazylii nadal brakuje scentralizowanego systemu ratownictwa – skutkuje to między innymi brakiem ogólnokrajowego numeru alarmowego oraz powoduje różne standardy opieki w zależności od regionu kraju. Generalnie, podobnie jak w innych krajach, brazylijskie karetki dzielą się na zespoły podstawowe, obsługiwane przez ratowników, oraz specjalistyczne, na pokładzie których znajduje się lekarz. O konieczności wysłania do danego przypadku pogotowia decyduje każdorazowo dyspozytor szpitala lub innej placówki medycznej przyjmujący zgłoszenie.

Prezentowany model to miniatura wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w serii Veículos de Serviço do Brasil (Pojazdy służbowe Brazylii), która ukazała się w Brazylii w 2012. Do modelu dołożyłem brazylijskie tablice rejestracyjne, które wykonałem własnoręcznie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *