Ford Crown Victoria – Vermont State Police (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Vermont State Police (VSP) to amerykańska formacja policji stanowej, mająca jurysdykcję na terenie stanu Vermont. Formacja dysponuje oddziałem wodnym. Na tle innych policji stanowych w Stanach Zjednoczonych VSP nie jest dużą formacją – zatrudnia około 400 funkcjonariuszy. Główna siedziba organizacji znajduje się w mieście Waterbury.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wersji cywilnej, wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała usunięcie oryginalnego lakieru i przemalowanie modelu i jego wnętrza, wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych oraz dołożenie belki świetlnej. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *