Morris Minor – Metropolitan Police Service (Wielka Brytania)

Morris Minor to niewielkich rozmiarów samochód osobowy, produkowany w latach 1948-1971. Samochód oferowany był jako dwu- i czterodrzwiowy sedan, pięciodrzwiowe kombi, a także van i pickup. Był to pierwszy brytyjski samochód w historii, który sprzedał się w liczbie ponad miliona egzemplarzy. Benzynowy silnik zastosowany w tym modelu rozwijał moc 30 KM, skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na przednie koła.

Metropolitan Police Service (MPS) to brytyjska formacja policyjna mająca jurysdykcję na terenie wszystkich gmin Wielkiego Londynu, za wyjątkiem City of London. Oprócz typowych zadań policji terytorialnej, jej funkcjonariusze zapewniają ochronę osobistą członkom brytyjskiej rodziny królewskiej, premierowi Wielkiej Brytanii i innym najważniejszym politykom, a także wysokiej rangi przedstawicielom innych państw składającym wizytę w Wielkiej Brytanii. MPS odpowiada także za ochronę placówek dyplomatycznych zlokalizowanych w brytyjskiej stolicy, jak również za szereg kwestii związanych ze zwalczaniem terroryzmu. Formacja liczy około 48000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez firmę Atlas w serii modeli Police Cars. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, brytyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *