Fiat Nuova 500 – Polizia di Stato (Włochy)

Fiat 500 (także 500 Nuova) to miejski samochód osobowy, produkowany od 2007. Stylistycznie samochód ma nawiązywać do klasycznego, starego Fiata 500. W 2015 model przeszedł facelifting. Auto oferowane jest jako dwudrzwiowy hatchback oraz dwudrzwiowy kabriolet. 500-tka dostępna jest z benzynowymi silnikami o mocy od 69 do 105 KM oraz z jednostkami diesla o mocy 75 i 95 KM. Produkowane są także odmiany specjalne – usportowiony Abarth 500 (135 KM) oraz elektryczny Fiat 500e (111 KM). Skrzynia biegów może być manualna, półautomatyczna lub automatyczna, a napęd przenoszony jest na przednie koła.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Mondo Motors. Do mojego egzemplarza dołożyłem kalkomanie z logo Fiata oraz własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *