Škoda Favorit – Hasičský záchranný sbor České republiky (Czechy)

Škoda Favorit to miejski samochód osobowy produkowany w Czechosłowacji i Czechach w latach 1987-1995. To popularne auto było następcą Škody typu 742 . Favoritka była dostępna tylko jako pięciodrzwiowy hatchback, ale auto to produkowano to również w innych wersjach nadwoziowych pod innymi nazwami – jako pięciodrzwiowe kombi Forman, pięciodrzwiowego kombivana Forman Plus oraz dwudrzwiowego pickupa Pick-up. Samochód zasilany był czterocylindrowymi silnikami benzynowymi o mocy od 54 do 68 KM. W 1994 zaprezentowano jego następcę – model Felicia, a rok później zaprzestano jego produkcji. Wyprodukowano 783167 egzemplarzy.

Hasičský záchranný sbor České republiky (HZS ČR) jest zawodową strażą pożarną Republiki Czeskiej. Ta powstała w 1995 formacja jest częścią sił bezpieczeństwa tego kraju, odpowiedzialną za ochronę życia i zdrowia ludzi i zwierząt oraz mienia przed zagrożeniami powodowanymi przez pożary i inne zdarzenia, takie jak np. klęski żywiołowe. Główna siedziba HZS ČR znajduje się w Pradze.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Abrex. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, czeskie tablice rejestracyjne. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *