Škoda Yeti – Hasičský záchranný sbor České republiky (Czechy)

Škoda Yeti to crossover segmentu B, produkowany w latach 2009-2017. Samochód powstał na płycie podłogowej Škody Octavii 4×4. Yeti był modelem dość uniwersalnym, ze względu na kompaktowe wymiary i jednocześnie dużą przestronność wnętrza, a także lekko podwyższony prześwit. Samochód ten był dostępny w wersji z napędem na przednie oraz na wszystkie koła, z manualną oraz automatyczną skrzynią biegów. Auto dostępne było z różnymi silnikami TSI i TDI. Yeti otrzymał tytuł Czeskiego Samochodu Roku 2010. W 2012 został przeprowadzony facelifting, upodabniający model do innych aut z gamy Škody. W 2017 Yeti został wycofany z produkcji i zastąpiony przez większy model Karoq.

Hasičský záchranný sbor České republiky (HZS ČR) jest zawodową strażą pożarną Republiki Czeskiej. Ta powstała w 1995 formacja jest częścią sił bezpieczeństwa tego kraju, odpowiedzialną za ochronę życia i zdrowia ludzi i zwierząt oraz mienia przed zagrożeniami powodowanymi przez pożary i inne zdarzenia, takie jak np. klęski żywiołowe. Główna siedziba HZS ČR znajduje się w Pradze.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez czeską firmę Abrex.  Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, czeskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *