Renault 21 Nevada – Gendarmerie Nationale (Francja)

Renault 21 to samochód osobowy klasy średniej, produkowany w latach 1986-1996. W 1989 model został poddany faceliftingowi. Renault 21 oferowane było jako czterodrzwiowy sedan, pięciodrzwiowy liftback oraz pięciodrzwiowe kombi (Nevada). Model dostępny był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 71 do 177 KM oraz z silnikami wysokoprężnymi o mocy 68 i 89 KM. Skrzynia biegów była manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na przednią bądź obie osie. Następcą Renault 21 został model Laguna.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *