Mitsubishi Lancer EVO X – New South Wales Police Force (Australia)

Mitsubishi Lancer EVO dziesiątej generacji to samochód sportowy produkowany w latach 2007-2015. Samochód wyposażany był w benzynowe, czterocylindrowe silniki o pojemności 2,0 l i mocy od 295 do 400 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna bądź automatyczna, a napęd przenoszony był na wszystkie koła. Łącznie sprzedało się około 250000 egzemplarzy EVO X.

New South Wales Police Force (NSW Police) jest podstawowym organem ścigania w stanie Nowa Południowa Walia w Australii. Główna siedziba formacji mieści się w mieście Parramatta. W NSW Police służy około 20000 funkcjonariuszy, rozlokowanych w 432 jednostkach na terenie stanu. Formacja dysponuje oddziałem wodnym, konnym oraz lotniczym. Obecne barwy formacji, widoczne na radiowozach, to biel i błękit oraz charakterystyczna szachownica w tych kolorach. Na umundurowaniu jest ona widoczna na czapce funkcjonariuszy. Mundur policjantów z NSW Police Force jest granatowo-niebieski.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Vitesse. Model nie posiada otwieranych elementów. Jego edycja jest limitowana do 999 sztuk. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *