UNIC 75 PC – Service départemental d’incendie et de secours des Bouches-du-Rhône (Francja)

UNIC 75 PC to specjalny samochód gaśniczy, produkowany przez firmę Iveco. Auto wyposażone było w autopompę oraz zbiornik wodny o pojemności 2200 l. Wysokoprężna jednostka napędowa zapewniała moc 170 KM. Samochód wyposażony był w sześcioosobową kabinę. Napęd przekazywany był na obie osie.

Service départemental d’incendie et de secours des Bouches-du-Rhône to formacja zawodowej straży pożarnej we francuskim departamencie Bouches-du-Rhône (Delta Rodanu). Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Podobnie jak każdy SDIS we Francji, również ta formacja posiada numer identyfikacyjny – w tym przypadku jest to 13,

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette we francuskiej serii modeli „Camions et Véhicules de Sapeurs Pompiers” jako numer 75. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *