Lancia Delta HF Integrale 16V – Polizia di Stato (Włochy)

Lancia Delta HF Integrale 16V to spotowy, kompaktowy samochód osobowy, zaprojektowany na bazie Delty pierwszej generacji. Model został opracowany w 1989 do rajdów samochodowych i debiutował na Rajdzie San Remo w tym samym roku, wygrywając go. Ten pięciodrzwiowy hatchback zasilany był benzynowym, turbodoładowanym silnikiem o mocy 200 KM, pozwalającym na osiągnięcie prędkości maksymalnej 220 km/h. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na obie osie.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez firmę DeAgostini. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonaną, włoską tablicę rejestracyjną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *