Mitsubishi Lancer VIII – Gōng’ān (Chiny)

Mitsubishi Lancer ósmej generacji to samochód osobowy produkowany w latach 2007-2017. Samochód oferowany był z silnikami benzynowymi o mocy od 109 do 410 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 116 do 150 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna bądź automatyczna, a napęd przekazywany był na przednią lub obie osie.

Gōng’ān (Ludowa Policja Chińskiej Republiki Ludowej) to organ policji cywilnej w Chinach. Formacja zajmuje się zadaniami takimi jak ochrona bezpieczeństwa publicznego, ochrona bezpieczeństwa państwa, pełnienie funkcji służby więziennej czy policji sądowej. Podlega ona pod chińskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego. Formacja dysponuje trzema szkołami policyjnymi na terenie kraju, w których kształcą się przyszli funkcjonariusze.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Vitesse. Model nie posiada otwieranych elementów. Jego edycja jest limitowana do 999 sztuk. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *