Citroën Berlingo III Multispace – Service départemental d’incendie et de secours (Francja)

Citroën Berlingo trzeciej generacji to samochód osobowo-dostawczy z nadwoziem typu kombivan, produkowany od 2018. Auto oferowane jest w dwóch wersjach – osobowej (Multispace) oraz dostawczej (Van), oprócz funkcjonalności różniących się stylistyką nadwozia (m.in. inne reflektory). Samochód dostępny jest z benzynowymi silnikami o mocy 110 i 130 KM oraz z silnikami diesla o takiej samej mocy. Skrzynia biegów może być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany jest na przednie koła.

Service départemental d’incendie et de secours (Departament straży pożarnej i ratownictwa, SDIS) to organizacja zawodowej straży pożarnej we Francji. Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Każdy regionalny oddział SDIS we Francji (za wyjątkiem Paryża, gdzie funkcję SDIS pełni inna formacja – BSPP) posiada identyfikujący go numer, np. SDIS-33 – Bordeaux, SDIS-15 – Aurillac, SDIS-63 – Clermont-Ferrnand itp.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *