DKW Munga – Technisches Hilfswerk (Niemcy)

DKW Munga to samochód terenowy produkowany w latach 1956-1968. Samochody te w przeważającej części trafiły do różnych służb, zaczynając od zachodnioniemieckich wojsk, przez straż graniczną, na THW kończąc. Model ten zasilany był silnikami o mocy od 39 do 43 KM. Skrzynia biegów była mechaniczna i posiadała dziesięć przełożeń (osiem do przodu i dwa do tyłu). Napęd przenoszony był na obie osie.

Technisches Hilfswerk (THW) jest niemiecką instytucją zarządzania kryzysowego, podległą rządowi federalnemu. THW zajmuje się udzielaniem pomocy w przypadku katastrof, wypadków masowych czy innych nagłych zdarzeń o dużej skali. Formacja ta wspiera także straż pożarną i policję (ze względu na odpowiednie przeszkolenie funkcjonariuszy i zaplecze techniczne) w przypadkach klęsk żywiołowych, takich jak powodzie czy burze (usuwanie powalonych drzew, zabezpieczanie osuwisk itp.). O ile jednak wezwanie ma charakter niekomercyjny, z pomocy THW może skorzystać właściwie każda osoba na terenie Niemiec. Formacja liczy ok. 1200 zatrudnionych funkcjonariuszy i ok. 80000 ochotników.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Starline Models. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *