Land Rover Freelander I – Polizia di Stato (Włochy)

Land Rover Freelander pierwszej generacji to samochód osobowy typu SUV klasy kompaktowej, produkowany w latach 1997-2006. Auto oferowane było z trzy- i pięciodrzwiowym nadwoziem. W 2000 samochód przeszedł facelifting. Samochód dostępny był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 117 do 177 KM oraz z silnikami diesla o mocy 98 i 112 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na przednią lub obie osie.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Bburago. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, włoskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *