Škoda 1201 – Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy (Czechosłowacja)

Škoda 1201 to samochód osobowy klasy średniej produkowany w latach 1955-1961. Auto oferowane było jako czterodrzwiowy sedan, czterodrzwiowe kombi, dwudrzwiowy pickup oraz trzydrzwiowa sanitarka. Samochód wyposażony był w benzynową jednostkę napędową o mocy 45 KM. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na tylne koła.

Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy (ZZS HMP) to formacja pogotowia ratunkowego, funkcjonująca od 1857 w stolicy Czechosłowacji i Czech – Pradze. Obecnie zapewnia ona pomoc medyczną blisko 1300000 mieszkańcom miasta. Na terenie Pragi funkcjonuje 35 zespołów wyjazdowych stacjonujących w 22 bazach terenowych. Służba posiada także oddział lotniczego pogotowia ratunkowego.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Abrex. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, czechosłowackie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *