Volvo 850 – Polismyndigheten (Szwecja)

Volvo 850 to samochód osobowy klasy średniej-wyższej, produkowany w latach 1991-1996. Stanowił on następcę modeli 740 i 940. Auto na początku oferowane było jako czterodrzwiowy sedan – w 1993 do oferty wprowadzono także pięciodrzwiowe kombi. Volvo 850 dostępne było z benzynowymi silnikami o mocy od 126 do 250 KM, a także z 140-konnym dieslem. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przenoszony był na przednią bądź obie osie. Następcą modelu 850 zostały modele S70 (sedan) i V70 (kombi).

Polismyndigheten (Urząd policji) to centralny organ policji w Szwecji, odpowiedzialny za egzekwowanie prawa, ogólnego porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie kraju. Szwedzka policja zajmuje się zapobieganiem i wykrywaniem przestępczości, ochroną bezpieczeństwa publicznego, ochroną bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz innymi zadaniami zgodnie z przepisami szczególnymi, np. wydawaniem wyciągów z rejestru karnego, wydawaniem zezwoleń na przeprowadzanie imprez masowych itp. W Szwecji policja zajmuje się również wydawaniem paszportów i dowodów osobistych. Formacja liczy około 30000 funkcjonariuszy, z czego około 40% to kobiety.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model posiada otwierane drzwi. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, szwedzkie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *