Mercedes-Benz LA 911/Rocher – Service Départemental d’incendie et de Secours de la Somme (Francja)

Mercedes-Benz L 911 to średniej wielkości samochód ciężarowy, produkowany w latach 1961-1984. Auto oferowane było z wysokoprężnymi jednostkami napędowymi o mocy od 100 do 130 KM. Model wytwarzany był w wielu wersjach nadwoziowych. Wersja LA 911 stanowiła podwozie do zabudowy z napędem na wszystkie koła.

Service Départemental d’incendie et de Secours de la Somme to formacja zawodowej straży pożarnej we francuskim departamencie Somme (Somma). Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Podobnie jak każdy SDIS we Francji, również ta formacja posiada numer identyfikacyjny – w tym przypadku jest to 80.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette we francuskiej serii modeli „Camions et Véhicules de Sapeurs Pompiers” jako numer 73. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *