Mercedes-Benz SK 1224/Ziegler – Feuerwehr Hamburg (Niemcy)

Mercedes-Benz serii SK to rodzina ciężkich samochodów ciężarowych, produkowanych w latach 1989-1998. Konstrukcyjnie stanowiła ona zmodernizowany model NG. W 1994 model został poddany kilku ulepszeniom oraz faceliftingowi. Ciężarówki z rodziny SK dostępne były z wysokoprężnymi silnikami o mocy od 225 do 510 KM. Seria została zastąpiona przez model Actros.

Ziegler to niemiecka spółka zajmująca się produkcją samochodów pożarniczych oraz zabudów strażackich. Firma założona została w 1891 i obecnie jest własnością chińskiej spółki China International Marine Containers. Jej główna siedziba znajduje się w położonym w Badenii-Wirtembergii mieście Giengen an der Brenz.

Feuerwehr Hamburg to straż pożarna funkcjonująca w Hamburgu. W ramach formacji działa obecnie 18 jednostek zawodowej oraz 86 jednostek ochotniczej straży pożarnej. Łącznie w hamburskiej straży służy ok. 6000 pracowników i ochotników.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IXO. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *