Peugeot 807 – Gendarmerie Nationale (Francja)

Peugeot 807 to samochód osobowy typu van klasy średniej, produkowany w kooperacji z Fiatem (model Ulysse), Lancią (Phedra) i Citroënem (C8) w latach 2002-2014. Auto było następcą modelu 806. Samochód oferowany był z manualną lub automatyczną skrzynią biegów, a napęd przenoszony był na przednie koła. 807 wyposażany był w benzynowe jednostki napędowe o mocy od 136 do 204 KM oraz silniki diesla o mocy od 107 do 136 KM. Następcą modelu został Peugeot 5008.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *