Krupp Tiger L100/Metz – Feuerwehr Essen (Niemcy)

Krupp Tiger to potężny, ciężki samochód ciężarowy, produkowany od roku 1959 jako następca modelu Titan. Samochód wyposażony był w dwusuwowy, wysokoprężny silnik o mocy 185 KM. Ze względu na swoje ogromne gabaryty samochód był idealny jako podwozie do wysokich drabin pożarniczych.

Metz to niemiecka firma produkująca zabudowy pożarnicze, istniejąca w latach 1842-1998. Główna siedziba firmy mieściła się w Karlsruhe. Spółka została zakupiona przez firmę Rosenbauer.

Feuerwehr Essen to niemiecka straż pożarna, działająca na terenie miasta Essen w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia. W ramach formacji funkcjonuje obecnie 17 jednostek zawodowej oraz 16 jednostek ochotniczej straży pożarnej, w których służbę pełni ok. 750 zawodowych i 550 ochotniczych strażaków. Formacja dysponuje 240 pojazdami ratowniczymi (karetki pogotowia oraz pojazdy straży pożarnej). Feuerwehr Essen obsługuje ok. 150000 zdarzeń rocznie, co oznacza, że jest dysponowana do działań co ok. 3,5 minuty.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IXO. Model wyposażony jest w pięcioodcinkową, obrotową drabinę pożarniczą. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *