Berliet GBO/Sides – Service Sécurité du Rhône-Poulenc Roussillon (Francja)

Berliet GBO to duży samochód ciężarowy, produkowany w latach 1957-1977. Model wywodził się z rodziny GLR. Samochód wyposażony był w sześciocylindrowy, wysokoprężny silnik MDO o pojemności 15 l i mocy maksymalnej 200 KM. Napęd przenoszony był na tylne (6×4) lub wszystkie (6×6) koła.

Service Sécurité du Rhône-Poulenc Roussillon to zakładowa straż pożarna należącej do francuskiego konglomeratu chemiczno-farmaceutycznego Rhône-Poulenc fabryki w Roussillon. Głównym produktem wytwarzanym w zakładzie były fenole używane do produkcji materiałów wybuchowych. W czasie II wojny światowej w fabryce produkowano także niektóre gazy bojowe (przede wszystkim iperyt). Po wojnie fabryka kontynuowała działalność wytwarzając półfabrykaty chemiczne.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette we francuskiej serii modeli „Camions et Véhicules de Sapeurs Pompiers” jako numer 69. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *