Peugeot Expert II – Service départemental d’incendie et de secours des Hautes-Pyrénées (Francja)

Peugeot Expert drugiej generacji to samochód osobowo-dostawczy typu van klasy wyższej/dostawczy klasy średniej, produkowany w latach 2006-2016. Podobnie jak poprzednia generacja, stanowił model bliźniaczy Citroena Jumpy i Fiata Scudo. i W 2012 model został poddany faceliftingowi. Auto było dostępne jako cztero- i pięciodrzwiowy van lub furgon. Wersja osobowa nosiła nosiła nazwę Tepee. Samochód oferowany był z wysokoprężnymi silnikami o mocy od 90 do 165 KM. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na przednie koła.

Service Départemental d’incendie et de Secours des Hautes-Pyrénées to formacja zawodowej straży pożarnej we francuskim departamencie Hautes-Pyrénées (Pireneje Wysokie). Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Podobnie jak każdy SDIS we Francji, również ta formacja posiada numer identyfikacyjny – w tym przypadku jest to 65.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *