Volvo 850 – Politi- og lensmannsetaten (Norwegia)

Volvo 850 to samochód osobowy klasy średniej-wyższej, produkowany w latach 1991-1996. Stanowił on następcę modeli 740 i 940. Auto na początku oferowane było jako czterodrzwiowy sedan – w 1993 do oferty wprowadzono także pięciodrzwiowe kombi. Volvo 850 dostępne było z benzynowymi silnikami o mocy od 126 do 250 KM, a także z 140-konnym dieslem. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przenoszony był na przednią bądź obie osie. Następcą modelu 850 zostały modele S70 (sedan) i V70 (kombi).

Politi- og lensmannsetaten (biuro policji i szeryfa) to ogólnokrajowa, rządowa formacja policyjna, której celem jest profilaktyka i walka z przestępczością oraz codzienne zapewnianie porządku na terenie Królestwa Norwegii. Agencją zarządzają dwa równoległe organy – Politidirektoratet (Dyrekcja Policji – POD) i Politiets sikkerhetstjeneste (Służba Bezpieczeństwa Policji – PST). Norweska policja liczy około 14000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez firmę Atlas w serii modeli „Volvo Collection„. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, norweskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *