Volvo 440 – Korps landelijke politiediensten (Holandia)

Volvo 440 to kompaktowy samochód osobowy, produkowany w latach 1988-1996. W 1993 został poddany modernizacji. Auto oferowane było jako pięciodrzwiowy liftback oraz pięciodrzwiowy sedan (460). Samochód dostępny był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 82 do 120 KM oraz z 90-konnym dieslem. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na przednią oś.

Korps landelijke politiediensten (Krajowy Korpus Policji, KLPD) to była holenderska formacja policyjna, która wraz z podległymi jej 25 korpusami regionalnymi tworzyła system policji w Holandii. KLPD istniała do 2013, kiedy to została przekształcona w Nationale Politie z podległymi jej dziesięcioma jednostkami regionalnymi. W Korps landelijke politiediensten służyło ok. 5000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez firmę Atlas w serii modeli „Volvo Collection„. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, holenderskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *