Chevrolet Caprice III – Los Angeles Police Department (USA)

Chevrolet Caprice trzeciej generacji to samochód osobowy klasy średniej-wyższej, produkowany w latach 1976-1989. W 1990 model przeszedł facelifting. Auto oferowane było jako czterodrzwiowy sedan, dwudrzwiowe coupe oraz pięciodrzwiowe kombi. Skrzynia biegów była automatyczna, natomiast napęd przekazywany był na tylną oś.

Los Angeles Police Department (LAPD) to departament policji w amerykańskim mieście Los Angeles położonym w stanie Kalifornia. Formacja ta powstała w roku 1869. LAPD obecnie liczy około 10000 funkcjonariuszy pracujących w 19 komisariatach. Jest trzecim pod względem wielkości, miejskim departamentem policji w USA. 

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Greenlight i wydana w serii modeli Hollywood. Przedstawia on radiowóz znany z filmu „Terminator 2”. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *