Nissan 350Z – Rendőrség (Węgry)

Nissan 350Z to sportowy samochód osobowy produkowany w latach 2002-2009. Auto oferowane było jako dwudrzwiowe coupe oraz dwudrzwiowy roadster. Samochód dostępny był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 291 do 310 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, natomiast napęd przekazywany był na tylne koła.

Rendőrség to węgierska formacja policji cywilnej, podległa pod tamtejsze MSW. Jej główna siedziba znajduje się w Budapeszcie. Rendőrség jest organem ścigania służącym społeczeństwu i przeznaczonym do ochrony bezpieczeństwa ludzi, ochrony mienia oraz do utrzymywania bezpieczeństwa publicznego. Wypełnia ona również takie obowiązki, jak prowadzenie śledztw, patrolowanie ulic, utrzymywanie porządku publicznego, a także kontrola graniczna. Obecnie w Rendőrség służy około 44000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Amercom. Model posiada otwierane drzwi. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *