OM 150 – Corpo Nazionale dei Vigili del Fuoco (Włochy)

OM 150 to duży samochód ciężarowy, produkowany w latach 1967-1973. Samochód oferowany był z wysokoprężnymi jednostkami napędowymi o mocy od 176 do 186 KM. Skrzynia biegów była dziesięciobiegowa, a napęd przekazywany był na tylne koła.

Corpo Nazionale dei Vigili del Fuoco to krajowy korpus straży pożarnej we Włoszech, podległy pod tamtejsze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Oprócz typowych zadań straży pożarnej związanej z gaszeniem pożarów, włoska straż pożarna zajmuje się także służbą poszukiwawczo-ratowniczą (SAR), obroną cywilną, szkoleniem pracowników zakładowych straży pożarnych, a w niektórych przypadkach także zadaniami typowymi dla policji administracyjnej. We Włoszech istnieje blisko 30000 jednostek straży pożarnej. Główna siedziba Corpo Nazionale dei Vigili del Fuoco znajduje się w Rzymie.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez wydawnictwo Centauria we włoskiej serii modeli „Pompieri” jako numer 1. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *