Citroën Type H – Pompiers de l’usine Michelin Clermont-Ferrand (Francja)

Citroën Type H to samochód dostawczy produkowany w latach 1947-1981. Model nie miał swojego poprzednika – powstał tuż po wojnie, w odpowiedzi na duże zapotrzebowanie na cywilne, nieduże i zwinne ciężarówki o średnim tonażu. Pomimo swojej nietypowej „urody” był bardo udanym i chętnie kupowanym samochodem. Najlepszym na to dowodem jest długość okresu produkcji i liczba 473 289 wyprodukowanych egzemplarzy. W gamie modelowej Citroëna zastąpił go dopiero model C25. Samochód dostępny był z silnikami benzynowymi o mocy od 34 do 48 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 41 do 57 KM.

Pompiers de l’usine Michelin Clermont-Ferrand to jednostka zakładowej straży pożarnej, funkcjonująca w fabryce opon marki Michelin, położonej we francuskim mieście Clermont-Ferrand.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IXO i wydana przez wydawnictwo Altaya we francuskiej serii modeli „Michelin Collection” jako numer 5. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *