Ford Police Interceptor – Maryland State Police (USA)

Ford Police Interceptor to model powstały na bazie Forda Taurusa szóstej generacji i zaprezentowany służbom policyjnym na początku 2012, po zakończeniu produkcji kultowego radiowozu Ford Crown Victoria Police Interceptor (CVPI). Jest to nowoczesny pojazd wyposażony w wiele udogodnień dla funkcjonariuszy, takich jak czujniki martwego pola czy kamerę cofania, ponadto można go było doposażać w indywidualnie zamówione podzespoły. Ford oferował w tym modelu trzy jednostki napędowe V6 – 3,5 l z napędem na przednie lub wszystkie koła, 3,6 l z napędem na wszystkie koła i 3,5 l EcoBoost z napędem na wszystkie koła. Produkcję Forda Taurusa szóstej generacji (w tym modelu Police Interceptor) zakończono 1.03.2019.

Maryland State Police (MSP) to formacja amerykańskiej policji stanowej, mająca jurysdykcję na terenie stanu Maryland. Obecnie zatrudnia ona ok. 2200 funkcjonariuszy, pełniących służbę w 23 oddziałach na terenie stanu. MSP dysponuje także bazą powietrzną, w której stacjonuje 12 maszyn latających.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała przemalowanie radiowozu, pomalowanie felg i elementów wnętrza oraz nałożenie własnoręcznie wykonanych kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *