MAN TGS 35.540/BAI PROTEUS VSAT 13000 S – Servizio Antincendio Traforo del Monte Bianco (Włochy)

MAN TGS 35.540/BAI PROTEUS VSAT 13000 S to nowoczesny, zaawansowany technologicznie pojazd gaśniczy, przeznaczony do gaszenia pożarów w środowiskach o bardzo trudnym dostępie i ograniczonej widoczności. Pojazd umożliwia szybką i zdecydowaną interwencję w tunelach. Samochód został zbudowany na podwoziu 8×6 MAN TGS 35.540 przez włoską firmę BAI (Brescia Antincendi International). Wyposażony jest m.in. w system zwiększania ciśnienia w kabinie, zbiornik wody o pojemności 12150 l, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 1000 l, lekki maszt oświetleniowy, system kamer termowizyjnych oraz inny, drobny sprzęt przeciwpożarowy.

Servizio Antincendio Traforo del Monte Bianco to włoska formacja straży pożarnej, zapewniająca bezpieczeństwo w tunelu Mont Blanc, łączącym francuskie Chamonix-Mont-Blanc z włoskim Courmayer. Jest to jedna z głównych transalpejskich tras transportowych, przez którą transportowana jest ponad 1/3 ładunków do północnej Europy z Włoch. Tunel stanowi fragment trasy E25. Jego całkowita długość wynosi 11600 m.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez wydawnictwo Centauria we włoskiej serii modeli „Pompieri” jako numer 3. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *