Mercedes-Benz SK 1224/Ziegler – Feuerwehr Essen (Niemcy)

Mercedes-Benz serii SK to rodzina ciężkich samochodów ciężarowych, produkowanych w latach 1989-1998. Konstrukcyjnie stanowiła ona zmodernizowany model NG. W 1994 model został poddany kilku ulepszeniom oraz faceliftingowi. Ciężarówki z rodziny SK dostępne były z wysokoprężnymi silnikami o mocy od 225 do 510 KM. Seria została zastąpiona przez model Actros.

Ziegler to niemiecka spółka zajmująca się produkcją samochodów pożarniczych oraz zabudów strażackich. Firma założona została w 1891 i obecnie jest własnością chińskiej spółki China International Marine Containers. Jej główna siedziba znajduje się w położonym w Badenii-Wirtembergii mieście Giengen an der Brenz.

Feuerwehr Essen to niemiecka straż pożarna, działająca na terenie miasta Essen w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia. W ramach formacji funkcjonuje obecnie 17 jednostek zawodowej oraz 16 jednostek ochotniczej straży pożarnej, w których służbę pełni ok. 750 zawodowych i 550 ochotniczych strażaków. Formacja dysponuje 240 pojazdami ratowniczymi (karetki pogotowia oraz pojazdy straży pożarnej). Feuerwehr Essen obsługuje ok. 150000 zdarzeń rocznie, co oznacza, że jest dysponowana do działań co ok. 3,5 minuty.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IXO. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *