Ford model 1949 – California Highway Patrol (USA)

Ford model 1949 to gama samochodów osobowych klasy średniej wyższej, obejmująca dwa modele – DeLuxe oraz lepiej wykończony Custom/Custom DeLuxe. Produkowano je w latach 1948-1951 – były to jedyne samochody osobowe wytwarzane przez Forda w tamtym okresie. W gamie 1949 dostępne były różne wersje nadwoziowe – dwu- i czterodrzwiowy sedan, dwudrzwiowe coupe, dwudrzwiowy kabriolet oraz trzydrzwiowe kombi. Do napędu używano silników R6 i V8, o mocy odpowiednio 95 i 100 KM. Następcą gamy 1949 został Ford model 1952.

California Highway Patrol (CHP) to organ policji drogowej i stanowej w stanie Kalifornia. Oprócz zadań związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego, CHP zajmuje się m.in. ochroną ważnych budynków (np. Kapitolu Stanu Kalifornia). Formacja posiada jednostkę SWAT, wiele jednostek antynarkotykowych oraz jednostek K-9 (psów policyjnych). California Highway Patrol jest największym organem policji stanowej w USA – zatrudnia blisko 11000 funkcjonariuszy. Główna siedziba organizacji znajduje się w Sacramento.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Amercom. Ze względu na fakt, iż mój egzemplarz został odratowany ze złomu modelarskiego, nie posiada on jednej z przednich lamp sygnalizacyjnych, która została zamieniona na głośnik. Model posiada otwierane drzwi. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *