Chevrolet Impala IX – New York Police Department (USA)

Chevrolet Impala dziewiątej generacji to samochód osobowy klasy średniej produkowany w latach 2006-2016. Jest to flagowy model Chevroleta w Stanach Zjednoczonych i jeden z najlepiej sprzedających się modeli w historii marki. Pojazd napędzany był przez benzynowe silniki V6 o pojemności 3.5 i 3.9 l oraz benzynową jednostkę V8 o pojemności 5,3 l. Samochód wyposażony był w cztero- lub sześciostopniową przekładnię automatyczną.

New York Police Department to formacja policyjna, która swoją jurysdykcją obejmuje miasto Nowy Jork. Jest to najliczniejsza formacja policyjna w Stanach Zjednoczonych, która liczy w swoich szeregach ponad 40000 funkcjonariuszy. NYPD posiada szereg specjalistycznych wydziałów, do których zalicza się m.in. własna jednostka pogotowia ratunkowego, jednostka K9 (psów policyjnych), oddział wodny i lotniczy, oddział wywiadu kryminalnego, oddziały bombowy, antyterrorystyczny, przeciwko przestępczości gospodarczej, przeciwko przestępczości zorganizowanej czy antynarkotykowy. Wydziały wywiadu kryminalnego i antyterrorystyczny NYPD mają swoich oficerów w 11 miastach na świecie. Funkcjonariusze NYPD są nazywani New York’s Finest.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez amerykańską firmę Greenlight i wydana w serii modeli Hollywood. Model przedstawia radiowóz z serialu telewizji CBS „Blue Bloods” (pol. tytuł „Zaprzysiężeni„), opowiadającego o rodzinie pracującej w szeregach NYPD.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *