Citroën T46 – Service Départemental d’Incendie et de Secours de Seine-et-Marne (Francja)

Citroën T46 to samochód ciężarowy, produkowany od 1962 jako mocniejsza wersja Citroëna U55. Budowany na jego podstawie pojazd gaśniczy zasilany był benzynowym silnikiem o mocy 90 KM. Samochód wyposażono w zbiornik wodny o pojemności 3500 l, podwójną kabinę dla załogi oraz pożarniczą drabinę dostawną. Z tyłu pojazdu zamontowano zwijaki wraz z wężami gaśniczymi.

Service Départemental d’incendie et de Secours de Seine-et-Marne to formacja zawodowej straży pożarnej we francuskim departamencie Seine-et-Marne (Sekwana i Marna). Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Podobnie jak każdy SDIS we Francji, również ta formacja posiada numer identyfikacyjny – w tym przypadku jest to 77.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette we francuskiej serii modeli „Camions et Véhicules de Sapeurs Pompiers” jako numer 27. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *