Łada 2102 „Żiguli” – Volkspolizei (Niemiecka Republika Demokratyczna)

Łada 2102 „Żiguli” to kompaktowy samochód osobowy, produkowany w latach 1971-1985. Model ten stanowił pięciodrzwiową odmianę kombi Łady 2101 „Żiguli”. Auto dostępne było z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 64 do 75 KM. Skrzynia biegów była manualna, czterobiegowa, natomiast napęd przenoszony był na tylne koła.

Volkspolizei (Policja Ludowa) to wschodnioniemiecka formacja policyjna, istniejąca w latach 1946-1990. Volkspolizei podlegała pod NRD-owskie MSW i w większości zajmowała się sprawami zleconymi jej przez Stasi. Tuż po wojnie była formacją słabo wyszkoloną i dość nieprofesjonalną, jednak z czasem stała się skuteczną organizacją paramilitarną. O pracy funkcjonariuszy opowiadał niemiecki, emitowany również w naszym kraju, serial obyczajowy „Polizeiruf 110” (Telefon 110).

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IST. Model nie posiada otwieranych elementów. Jego edycja jest limitowana do 999 sztuk.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *