Audi R8 – Polícia de Segurança Pública (Portugalia)

Audi R8 pierwszej generacji to supersamochód klasy średniej, produkowany w latach 2006-2015. W 2012 model został poddany faceliftingowi. Auto oferowane było jako dwudrzwiowe coupe oraz dwudrzwiowy roadster. Samochód dostępny był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 420 do 560 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna, półautomatyczna lub automatyczna, natomiast napęd przekazywany był na wszystkie koła.

Polícia de Segurança Pública (PSP) to krajowa policja cywilna Republiki Portugalskiej. Misją PSP, będącej częścią portugalskich sił bezpieczeństwa, jest obrona demokracji republiki, ochrona bezpieczeństwa wewnętrznego i praw jej obywateli. W formacji służy obecnie około 21000 funkcjonariuszy. Główna jej siedziba mieści się w stolicy kraju, Lizbonie.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Bburago. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *