Chevrolet Bel Air VII – Louisiana State Police (USA)

Chevrolet Bel Air to samochód osobowy klasy wyższej, produkowany w latach 1953-1978. Siódma generacja tego modelu produkowana była w latach 1970-1975. Samochód oferowany był jako czterodrzwiowy sedan, dwudrzwiowe coupe i czterodrzwiowe kombi. Bel Air siódmej generacji był ostatnią wersją tego modelu produkowaną na Stany Zjednoczone. Kolejna generacja była dostępna już tylko dla Kanady, a niedługo później Chevrolet całkowicie zrezygnował z produkcji tego modelu.

Louisiana State Police (LSP) to amerykańska formacja policji stanowej, mająca jurysdykcję na terenie stanu Luizjana. Formacja dysponuje jednostką SWAT. W LSP służy obecnie ok. 1000 funkcjonariuszy, a jej główna siedziba znajduje się w stolicy stanu Luizjana – Baton Rouge.

Prezentowany model to miniatura wyprodukowana przez firmę IXO i wydana w serii modeli „James Bond 007 Collection”. Miniatura przedstawia radiowóz, który zobaczyć można było w filmie o przygodach Jamesa Bonda „Live and let die” (pol. tytuł „Żyj i pozwól umrzeć„. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *