BMW 3 (E91) – Polícia de Segurança Pública (Portugalia)

BMW serii 3 piątej generacji, oznaczonej przez producenta kodami E90 dla sedana, E91 dla kombi, E92 dla coupe oraz E93 dla coupe-cabrio, to samochód osobowy klasy średniej, produkowany w latach 2004-2011. Model jest następcą BMW E46. W 2006 model E90 został Samochodem Roku. W 2008 przeszedł facelifting. Trójka piątej generacji oferowana była z silnikami benzynowymi o mocy od 122 do 420 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 115 do 286 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna bądź automatyczna, a napęd przenoszony był na tylną bądź obie osie. Następcą modelu zostało BMW F30.

Polícia de Segurança Pública (PSP) to krajowa policja cywilna Republiki Portugalskiej. Misją PSP, będącej częścią portugalskich sił bezpieczeństwa, jest obrona demokracji republiki, ochrona bezpieczeństwa wewnętrznego i praw jej obywateli. W formacji służy obecnie około 21000 funkcjonariuszy. Główna jej siedziba mieści się w stolicy kraju, Lizbonie.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Bburago. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *