Toyota Alphard III – Ministerstvo po delam grazhdanskoy oborony, chrezvychainym situatsiyam i likvidatsii posledstviy stihiynyh bedstviy (Rosja)

Toyota Alphard trzeciej generacji to samochód osobowy typu van klasy wyższej, produkowany od 2015 do chwili obecnej. Podobnie jak poprzednie wersje, również Alphard trzeciej generacji jest samochodem projektowanym głównie z myślą o rynkach azjatyckich – jedynym europejskim rynkiem, na którym model ten jest dostępny, jest rynek rosyjski. W 2017 model przeszedł facelifting. Obecnie samochód oferowany jest z dwiema jednostkami benzynowymi i jedną hybrydową. Występuje jako pięciodrzwiowy, siedmio- lub ośmioosobowy minivan. Skrzynia biegów jest automatyczna, a napęd przekazywany jest na przednią lub obie osie.

Ministerstvo po delam grazhdanskoy oborony, chrezvychainym situatsiyam i likvidatsii posledstviy stihiynyh bedstviy (EMERCOM) to powołane do życia w 1994 rosyjskie ministerstwo będące rozwinięciem Rosyjskiego Korpusu Ratunkowego. Jego zadaniem jest zarządzanie służbą obrony cywilnej oraz służby poszukiwawczo-ratowniczej (SAR) w Federacji Rosyjskiej, koordynacja działań ratowniczych w przypadkach wypadków masowych i katastrof oraz zarządzanie i rozwijanie rosyjskiego systemu zarządzania katastrofami (RDSM). Oprócz tego, EMERCOM prowadzi szereg rozmaitych działań szkoleniowych, nadzoruje zasobami finansowymi przeznaczonymi na likwidację katastrof oraz organizuje i bierze udział w międzynarodowych działaniach na rzecz podnoszenia kompetencji ratowników. Pod EMERCOM podlega także bezpośrednio rosyjska straż pożarna.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wersji cywilnej, wyprodukowanej przez firmę Cai Po. Lista prac obejmowała dołożenie własnoręcznie wykonanych kalkomanii, belki świetlnej oraz tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *